Ev dekorasyonu için endüstriyel aydınlatma önerileri

Ev dekorasyonu için en iyi endüstriyel aydınlatma önerileri mi arıyorsunuz? O zaman size bugün özel bir konuk getiriyoruz: endüstriyel tarz. Endüstriyel bir tarz elde etmenin zor olduğunu düşünmekten vazgeçmelisiniz. İster modern isterse klasik bir yaklaşımınız olsun, endüstriyel aydınlatma elemanları evinizin havasını değiştirebilir. Evinizi az veya çok, sanayi tarzı haline getirmek mümkündür.

Evinizi süslerken ya da yenilerken, aydınlatma evinizin akışında ve atmosferinin değişmesinde büyük bir rol oynar. Aralarından seçim yapabileceğiniz çok fazla seçenek var ve hepsini denemek için yeterli zamanınız olmayabilir. Bu nedenle en iyi endüstriyel aydınlatma önerilerini sizler için derledik. Umarız bu öneriler sizler için ilham kaynağı olacaktır.
[toc]

Endüstriyel Tasarım Lamba Çeşitleri

Ev dekorasyonu hakkında son yılların en ilgi gösterilen iç mekan tasarım trendine ışık tutalım: endüstriyel aydınlatma. İyi bir ev dekorasyonu için kesinlikle en iyi aydınlatma tasarım çözümlerine ihtiyacınız olacağını unutmayın. Endüstriyel ilham kaynağı niteliğinde olan bu içeriğimiz sizin için oldukça faydalı olacaktır.

Diesel ile Foscarini – Masa Lambası

Endüstriyel aydınlatma şampiyonunun Foscarini ile Diesel olması gerekiyor. Bu tip iç mekanlar için mükemmel uyum sağlayan birçok armatürü var. Bazı favorilerimiz arasında Cage, Mysterio ve The Fork bulunmaktadır. Foscarini Duii ile Diesel de iyi bir seçimdir.

Dark Apollo – Sarkıt Lamba

Dark Apollo’nun ayırt edici özelliği gözle görülür çiviler ve cıvatalara sahip üçgen panellerdir. Bu sarkıt ışık endüstriyel tasarımı epitomize eder. Oldukça sağlam görünüyor ama yine de renkli kubbe sayesinde herhangi bir alana sıcak bir dokunuş katıyor.

Flos Parentesi ve Toio – Endüstriyel Lambader

Endüstriyel tarz iç mekan genellikle, tamamen işlevsel olduğu için oldukça çıplak görünebilir. Bu yüzden Flos Parentesi ve Toio bu tür iç mekanlar için çok iyi bir eşlemedir. Bu zemin ışıklarının tasarımı çok basit ve saf görünüyor – gereksiz estetik öğeler yok.

Fortana Arte ve Lampara – Endüstriyel Sarkıt Lamba

Fabrika aydınlatmasını genellikle Fontana Arte Huna ve Lampara gibi ışıklarla ilişkilendiririz. Bu iki model, endüstriyel tesislerde kullanılmak üzere 1965 yılında tasarlandı. Ama aynı zamanda bir yerleşim ortamında yersiz görünmüyorlar.

Marset – Lambader

Marset tarafından üretilen The Funiculi her şey sadelikle ilgilidir. Bu zemin, duvar ve masa lambaları, basit, ayrıştırılmış tasarımları nedeniyle öne çıkıyor. Funiculi, füniküler anlamına gelen Fransızca “funiculaire” kelimesinden türemiştir. Lamba füniküler gibi yukarı ve aşağı hareket ettirilebilir.

Moooi – Endüstriyel Avize ve Lambader

Göz alıcı bir endüstriyel aydınlatma arıyorsanız, Moooi İnşaat Lambası sizi ilgilendirebilir. Joost van Bleiswijk’in bu tasarımı siyah ve beyaz olmak üzere iki farklı renkte geliyor. Siyah versiyonu tamamen metalden yapılmıştır (kubbe dahil) ve kelimenin tam anlamıyla ağırdır. Moooi Dear Ingo, saçma çekiciliği ile endüstriyel bir iç mekanda eşit derecede hissediyor.

Wever & Ducre – Sarkıt Lamba

Wever & Ducre Bishop, beton görünümü ile endüstriyel aydınlatma için çarpıcı bir örnektir. Piskopos ağır görünse de, bu başka bir şey. Basit retro şekli aynı derecede çekici. Bayıldık!

Raylı Endüstriyel Aydınlatma

Bu tip ev dekorasyonu için çok uygun bir tip aydınlatma şekli raylı aydınlatmadır. Raylı aydınlatma sistemleri, geniş alanları kolayca ve esnek bir şekilde aydınlatmak için basit bir çözümdür. Üstelik raylar aynı zamanda iç mekanınızın endüstriyel görünümünü ve hissini arttırır.

Ev dekorasyonu için ilginizi çeken endüstriyel avize ve sarkıt modelleri var ise bizimle paylaşımda bulunabilirsiniz. Bizi Instagram veya Facebook’ta etiketleyin, böylece içeriklerinizi görebiliriz. Ayrıca endüstriyel aydınlatma önerileri ile ilgili bu yazımızı yararlı bulduysanız beğenip paylaşmayı unutmayın 🙂 İyi şanslar!