Çocuklar için duyusal ve akıllı mobilya üretildi

Çocuklarınızın duyusal zekasının gelişimini etkileyen ahşap sandalye ve ahşap masa gibi ürünleri ele aldığımız bu yazımızda, çocukların dünyasında akıllı mobilya ürünlerinin yerini inceleyeceğiz. Ayrıca bu ahşap sandalye modelleri ile çocuklar rahat bir ortama sahip olacaklar.

Tink Things, çocuklarda duyusal zekanın gelişimini teşvik eden akıllı mobilya ürünleri tasarlamaya odaklıdır. Tüm çocuklar için farklı duyusal ihtiyaçları göz önünde bulundurarak ve rahat bir ortam sağlamak için terapötik ilkeleri kullanmak bu koleksiyonun arkasındaki sürüş ilkeleridir. Umarız bu ürünler çocukların çevresiyle karşılıklı etkileşim potansiyelini en üst düzeye çıkarabilir.
[toc]

Mekan, hareket ve oyun ile iyi yönlendirilmiş etkileşim, tüm çocukların büyüme ve gelişme, konsantrasyon ve öğrenme yeteneği üzerinde büyük bir etkiye sahiptir. Duyusal işlemede zorluk teşhisi yapılıp yapılmadığına bakılmaksızın durum böyledir. İnce motor becerileri ve karmaşık zihinsel süreçler sadece iyi duyusal işlem temelinde gelişebilir.

Mia & Ika ahşap sandalye modelleri ve Cufi ahşap masa, hem özel hem de kamu eğitim alanlarında kullanılmak üzere Tink Things markası altında geliştirilen ilk akıllı mobilya ürünlerdir. Şu anda lansmandan önce son ayrıntıları tamamlanıyor.

Duyusal ortamı beyin için bir gıda olarak düşünün

Kimin ihtiyacı var? Her çocuk duyusal zeka ortamından faydalanır. Potansiyel zorlukların varlığına bakılmaksızın, her çocuk büyük olasılıkla bir veya daha fazla nörolojik eşiğe sığar. Daha zorlayıcı duyusal ihtiyaçların karşılanmasına dayalı olarak tasarlanan bu tarz akıllı mobilyalar, aynı zamanda etkileşimde bulunan herhangi bir çocuğu da olumlu yönde etkileyebilir. Eğlenceli, rahat ve terapötik ekipman gibi hissetmiyor.

Çocuklar, faaliyette bulundukları süre içerisinde bir çevrede bilgiyi işleme ve cevaplama yetenekleri bakımından farklılık gösterir. Bir çocuk grup döneminde hala oturmakta zorluk çekebilir; Bir başkası serbest oyun sırasında çok az hareket edebilir. Farklı şekillerde tepki verirler çünkü her çocuk kendi algılarıyla elde ettiği bilgiyi çevreden farklı şekilde bütünleştirir. Çocukların çoğu günlük tecrübelerini işler ve tepkilerini kolaylıkla düzenler. Ancak bir çocuk sürekli olarak duygusal bir durumu muhafaza etmekte veya etkinliklere uygun bir şekilde yaklaşmakta zorluk çekiyorsa, çocuk aşırı ya da az uyarılmış olabilir.

Eşik kişiliklerinden birindeki bir çocuğu tanımak, sadece onun için doğru ürünleri seçmede yardımcı olmakla kalmayacak, aynı zamanda ebeveynin diğer çocuk aktivitelerini kendi kendine şekillendiren bir rehber olacaktır.

Ahşap sandalye ve masa modelleri

Mia sandalye , çevreye karşı davranışsal tepkilerinde hem aktif hem de pasif olan duyusal duyarlı çocuklara odaklanan ahşap sandalye özelliği taşır. Sabit olmayan kumaş oturak, derin bir basınç yatıştırıcı sağlayarak hafif sallanma ve yatıştırmayla konsantrasyona yardımcı olur. Eğer bunalmış hissederseniz, çocuk “koza” yı çekebilir ve kısmen kendini izole edebilir. Herkes bunu kullanabilir, ancak öncelikle bir grupta işlev görmek için izolasyon ve yatıştırmaya ihtiyaç duyan çocuklar içindir.

Ika sandalyesi , çok fazla uyarılmaya ihtiyaç duyan ve çevreye davranışsal tepkilerinde aktif veya pasif olan çocuklar için uygun olup ahşap sandalye özelliği taşır. Koltuk aslında sadece izin vermekle kalmayıp aynı zamanda sürekli sallanmayı ve zıplamayı teşvik eden bir salınımdır. Onun sallanan yumuşak koltuk tüm çocuklar için eğlenceli, ama öncelikle iyi işlev için çok fazla uyarılması gereken çocuklar ile konsantrasyon ve hafıza tutma artırmak için yapılmıştır.

Cufi masası her iki sandalyeyi tamamlayan, oturmayı, öğrenmeyi ve dinlemeyi kolaylaştıran ve tüm çocuklar için daha eğlenceli olan bir çalışma masasıdır. Ayarlanabilir masa üstü, yazma, çizim ve okuma sırasında daha sağlıklı duruş için gerekli olan daha kısa bir görüş açısı sunar. Panel ayrıca bir yazma ve silme beyaz tahta, depolama, kitap standı veya düşünebileceğiniz her şey olarak hizmet eder.

Ayrıca ahşap sehpa yapımı ile ilgili yazımız da ilginizi çekebilir. Bizi Instagram veya Facebook’ta etiketleyin, böylece paylaşımlarınızı görebiliriz. Çocuklar için duyarlı ve akıllı mobilya ile ilgili bu yazımızı yararlı bulduysanız beğenip paylaşmayı unutmayın 😉 İyi şanslar!